Zamrznjene ribe

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 4. maj 2007 9:00 | ogledi: 7.349 | odgovori: 2

Kako pripravljate  zamrznjene ribe, lignje ...? Ali jih pred nadaljnjo obdelavo oz. peko, odmrznete, ali pa jih daste peči oz. cvreti kar zamrznjene ? Nekje sem prebrala, da jih je dobro odmrzovati v osoljeni vodi - ali to res drži?

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. maj 2007 9:22

Ribe in lignje pred uporabo vedno odmrznem, nikdar pa v vodi. Kvečjemu jih splahnem pod tekočo toplo vodo, da se hitreje odmrzujejo, sicer pa vedno pustim, da se odmrznejo na sobni temperaturi. ALi pa jih dam zvečer v hladilnik, zjutraj pa potem ven, da so do začetka priprave odmrznjeni.

 

Le mroske sadeže uporabljam kar zamrznjene.

 

Je pa res, da zamrznjene ribe uporabljam le izjemoma, kajti ni jih čez sveže.

Mamamia

mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. maj 2007 10:54

Mož ima zelo rad osličeva "polena". Običajno jih odmrznem in potem popivnam s kuhinjskimi brisačami. Včasih me prav jezi, ker vsebujejo nenormalne količine  vode, na nekaterih celo piše, da so konzervirane z vodo.

 Lignje tudi odmrznem pred uporabo, ker jih vedno še enkrat temeljito očistim. Zmrznjene bi uporabila edino v primeru, da bi bile že npr. panirane.

 

LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti